Smart home: majte dianie v domácnosti vo vašich rukách, nech ste kdekoľvek!

Legacy 18.06.2020 76x

Stalo sa vám, že ste si neboli istí, či ste vypli žehličku alebo sporák? Potrebujete naisto vedieť, že sa deti v poriadku vrátili domov včas? Inteligentná domácnosť vám vie pomôcť optimalizovať nastavenia chodu domácnosti bez zbytočných stresov, flexibilne a prakticky z akéhokoľvek vzdialeného miesta.

Zdroj: Pixabay

S mobilnou aplikáciou ovládnete všetko od kúrenia až po chod spotrebičov. 

Zriadenie inteligentnej domácnosti je jednoduché. Nepotrebujete sekanie, stavebné úpravy a často ani vŕtanie. Postačí mobilná aplikácia a prepojenie jednotlivých miest vášho bytu alebo domu, ktoré si prajete spravovať.

Spravovaním domácnosti prostredníctvom aplikácií zastrešujúcich smart home riešenia získate dva hlavné benefity.

Zdroj: Youtube: ZEON Smart Domov - Nové bývanie v TV JOJ (28.5.2017)

  1. Prehľad o stave domácnosti

napr. o

  • spotrebe energií
  • otvorených / zatvorených oknách
  • príchodoch členov domácnosti
  • prípadnom zadymení domácnosti
  1. Aktívnu možnosť flexibilných nastavení

napr:

  • zapnutie kúrenia v dostatočnom predstihu pri návrate domov
  • spustenie práčky alebo umývačky bez nutnosti zadávania odloženého štartu ešte doma
  • zhasnutie zabudnutých svetiel v miestnostiach
  • zapnutie či vypnutie polievania trávnika

Smart home začína pri dverách: bezpečnosť vášho domu postrážia technológie

Základným prvkom každej inteligentnej domácnosti je jej zabezpečenie, pod ktoré spadá niekoľko druhov rôznych senzorov, kamier a alarmov. Kamerou môžete sledovať okolie vášho domu, ale aj prichádzajúce návštevy, či už vítané alebo nevítané, a prostredníctvom videa sa s nimi spojiť.

Zdroj: Youtube: Adlo.sk - Inteligentné dvere LIVE

Senzory odhalia otvorenie dverí či okien, ale takisto zaplavenie alebo zadymenie priestoru. To môže byť užitočné v prípade, že zabudnete vypnúť sporák pod hrncom, alebo vám praskne hadica s prívodom vody do práčky či umývačky. Informáciu o nehode získavate hneď na mobil. Viete tak oveľa rýchlejšie a pružnejšie reagovať než v prípade, že by ste na takúto nepríjemnosť narazili až po príchode domov z práce či víkendového pobytu.

Zdroj: Shutterstock

Inteligentne aj pri optimalizácii teploty

Smart riešenia pre domácnosti pracujú okrem iného aj s kúrením. Prenos informácií prebieha medzi termostatmi, hlavicami a kotlami. Niektoré špičkové systémy, ako napr. technológie od SMART Wave s.r.o., počítajú pri regulovaní teploty v domácnosti aj s inými modulmi, napríklad dverovými a pohybovými senzormi, ktoré indikujú prítomnosť domácich. Kúri sa tak primerane prítomnosti ľudí v domácnosti a naopak systém šetrí na kúrení v prípade, keď odídete na dovolenku alebo len do práce či školy.

 

Potrebujete pomôcť s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti?

Kontaktuje nás na čísle: 0905 229 445